poniedziałek, 24 sierpnia 2015

W obronie doktora Marka BachańskiegoTym razem wpis nie będzie dotyczył tarota, jednak temat wydaje mi się na tyle ważny, że trudno nie korzystać z każdej możliwości dotarcia do jak najszerszego kręgu ludzi...

Chciałam prosić wszystkich zaglądających na mojego bloga, aby obejrzeli poniższy filmik – apel w obronie doktora Marka Bachańskiego.

Sprawa dotyczy „kontrowersyjnej” metody leczenia marihuaną medyczną dzieci z padaczką lekooporną, które cierpią na ataki padaczkowe nawet do kilkuset razy dziennie. Współczesne farmaceutyki nie są w stanie pomóc takim chorym, natomiast zaobserwowano bardzo dobre wyniki leczenia poprzez podawanie właśnie substancji aktywnych pochodzących z marihuany.

Z powodu braku badań klinicznych wpływu marihuany na chorego, lekarze – powołując się na obowiązujące ich procedury – odmawiają stosowania tej metody, bezradnie rozkładając ręce.

W Polsce działał lekarz, który miał odwagę zaznajomić się z metodą podawania wyciągu z kwiatostanu marihuany chorym na padaczkę, miał odwagę wyjść poza sztywne ramy narzuconej „farmakologicznej bezradności”, miał odwagę próbować innych metod, kiedy znane metody nie przynosiły żadnych rezultatów leczniczych. O jego pracy wiedział cały zespół medyczny oraz szpital, w którym pracował, wiedzieli rodzice dzieci.

Dzisiaj ten lekarz przez polskie prawo traktowany jest jako kryminalista i przestępca, pokazywany jako człowiek, który sprzeniewierzył się dobru pacjenta.

Wypowiada się pan Jerzy Zięba, człowiek od wielu lat zgłębiający problematykę braku zdrowia, mechanizmy chorób, przypominający zapomniane sposoby leczenia, które dzisiaj zostały wyparte na rzecz substancji farmakologicznych. Człowiek konsultujący swoją wiedzę także z lekarzami, odważnie ujawniający paradoksy współczesnej medycyny...

Bardzo proszę, upubliczniajcie ten apel gdzie tylko możecie – w interesie nas wszystkich leży zmiana ustaw, które z pacjenta robią istotę bezwolną w obliczu systemu, przepisów i urzędników.
Pan Jerzy Zięba należy do Polskiej Akademii Zdrowia, organizacji non-profit. Z inicjatywy PAZ utworzona została fundacja Polacy dla Polaków (http://www.polacydlapolakow.pl/).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz